Fatih Altaylı: Artık büyük kentlerimiz, dünyanın çeşitli suç örgütlerinin liderlerinin cirit attığı bir ülke haline geldi

HaberTürk müellifi Fatih Altaylı, kırmızı bültenle aranan Sırp çete başkanının İstanbul’un Sarıyer ilçesinde yakalanmasını hatırlatarak, “artık büyük kentlerimiz memleketler arası mafyanın kol gezdiği, dünyanın çeşitli hata örgütlerinin önderlerinin cirit attığı bir ülke haline geldi” diye yazdı. 

HaberTürk muharriri Altaylı, dün toplumsal medya hesabından Sarıyer’de operasyonun gerçekleştiği villanın bahçesinde yapılan hafriyattan bir görüntü paylaşarak, “İstanbul’da Sarıyer’deki Ormanada sitesi. Bir konutun bahçesi 3 gündür emniyet güçleri tarafından kazılıyor. 2014’ten beri burada mukim bir Sırp mafya önderinin bahçesi. Argümana nazaran mafya önderi gözaltında. Hafriyatta üç bayan cesedi bulunmuş. Uyuştucu kuryesi oldukları argümanı var Ormanada’daki komşuları adamı Boris diye tanıyorlar ve çok efendi bir adamdı diye şaşkınlar” diye yazmıştı. Kısa müddet içerisinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden hususa ait açıklama geldi.

Bugünkü yazısında kelam konusu operasyonda sırp çete başkanının yakalanmasına dikkati çekenAltaylı, “Muhtemelen olayı duyurmasak, resmi bir açıklama da olmayacaktı” diye yazdı.

“Gün geçmiyor ki, bir memleketler arası mafya hesaplaşması olmasın, birkaç kişi ölmesin” diyen Altaylı, şu tenkitlerde bulundu:

“Yollarda Balkan ve Kafkas ülkelerine ilişkin plakalar taşıyan Rolls Royce’lar, Bentley’ler, zırhlı Mercedes Maybach’lar, Lamborghini’ler, her biri birkaç milyon dolarlık arabalar kol geziyor. Bir lokantada yemek yerken köşelerde karanlık tipli muhafazaların bir masadakileri koruduğunu görmek artık hadiseyi adiyeden oldu. Bunların yanına bir de Ortadoğu’yu karıştıran siyasi görünümlü terör örgütlerinin mensuplarını koyun. Nasıl bir barut fıçısının üzerinde oturduğumuzu anlayın.

Göçmenler nasıl ki Türkiye’nin beka sorunu ise, bu da tıpkı ölçüde bir beka sorunu.  Hepimizin kucağında büyüyen ve hepimizi tehdit eden bir sorun.”

Yazının tamamını okumak için .


TIKLAYIN – Kırmızı bültenle aranan Sırp çete başkanı Sarıyer’de yakalandı

TIKLAYIN – İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden kırmızı bültenle aranan Sırp çete önderinin Sarıyer’de yakalandığı operasyona ait açıklama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir