Enkazda bulunan bir çanta dolusu altın kemerin sahibi olduğu öne sürülen aile, iddiaları yalanladı

İki büyük sarsıntıyla çok sayıda binanın yıkıldığı ve binlerce insanımızın ömrünü yitirdiği Kahramanmaraş’ta enkaz çalışması sırasında takımlar bir çanta dolusu altın kemer buldu. O ana ait imgeler kısa müddette toplumsal medyada büyük yankı uyandırdı.

MARAŞ’IN ÜNLÜ KUYUMCUSUNA İLİŞKİN OLDUĞU ARGÜMAN EDİLDİ

78 kilo tartısında olduğu öğrenilen altınların Kahramanmaraş’ın ünlü kuyumcusu İbrahim Zabun’a ilişkin olduğu öne sürüldü. Zelzele felaketinde yerle bir olan Pentapark Apartmanında oturduğu argüman edilen İbrahim Zabun ve çocuklarının ise enkazdan sağ çıkıp çıkmadığı ise bilinmiyordu.

AİLE TEZLERİ YALANLADI

Haberlerin akabinde kuyumculuğun hesabından bir açıklama yapıldı. Metinde, “Çeşitli haber sitelerinde yapılan sayın M. Akif Zabun beyin hayatını kaybetmesi ve 78 kilo altın bulunması ile ilgili haberler gerçek dışı ve asılsızdır. Bu paylaşım Zabun beyin şahsi isteğidir. Kendisi bahsi geçen adreste de ikamet etmemekteydi. Kamuoyunun bilgisine sunarız.” tabirleri yer aldı.

PEKİ ALTINLARA NE OLACAK?

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü’nde koruma edilen altınların kime ilişkin olduğu araştırılacak. Sahibinin ya da mirasçılarının çıkmaması durumunda ise altın kemerlerin 5 yıl sonra Ulusal Emlak’a devredileceği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir