Şu ‘garip’ haliyle eskisinden daha fazla ünlü oldu

KİMİ YOKSULLUKTAN GELDİ, KİMİNİN GÖSTERİŞLİ HAYATI YOKSULLUĞA EVRİLDİ
Böyle durumlarda ünlülerin en çok konuşulan yanı onların geçmişteki hikayeleri. Yiyecek ekmek bile bulamayacakları kadar fakir bir çocuklukla başlayıp lüks malikanelerde yaşamaya ve “parayla oynamaya” uzanan bir hayat öyküsü her vakit ilgi çeker. Büyük olasılıkla diğerlerine ilham kaynağı olur.

Bir de bunun tam aksisi var: Şov dünyasının spot ışıkları altından, kırmızı halıdan derin bir yoksulluğa uzanan bir hikaye. Zira bu çeşit örnekler şov dünyasında hiç de az değil.

Bazen şöhreti erken yaşta bulanlar, bununla başa çıkamayıp, ahenk sağlamakta zorlanıp öteki yollara sapabiliyorlar. İşte bu durumda da hem basının hem meraklı gözlerin ilgisini çekiyorlar.

ZORLU ÖMRÜ ESKİSİNDEN DAHA ÇOK İLGİ ÇEKİYOR
Bunun en çarpıcı örneklerinden birini de bir periyodun ünlü modeli sergiliyor. Bir vakitler başarılı ve hoş bir model, akabinde da ünlü birinin karısı olarak bilinen 40 yaşındaki bu bayan son beş yıldır sözün tam manasıyla sokaklarda yaşıyor.

İşin değişik yanı da parlak günlerinde, meslek ve şöhret basamaklarını tırmanırken gördüğünden çok daha fazla ilgiyi yaşadığı bu kuvvetli hayat nedeniyle görmesi.

Bu kelamını ettiğimiz bir periyodun modeli şimdiki vakitlerin evsizi Loni Willison. Şayet magazin basınını yakından takip ediyorsanız onun ismini son devirde sık sık duymuş olmalısınız.

Bir periyot Glam Fit, Flavour Magazine üzere mecmuaların kapaklarını süsleyen 40 yaşındaki Willison, beş yıldır sokaklarda yaşıyor. Artık bir çatı altında hayatını sürdürmesinin mümkün olmadığını söyleyen Willison’ın içinde bulunduğu güç durum, geçmişteki parlak günlerinden çok daha fazla ilgi çekiyor.

HER GÜN MANŞETLERE ÇIKIYOR
Öyle ki çabucak hemen her gün bir magazin sayfasının manşetine çıkıyor. Paparazziler onu eski günlerde olduğundan çok daha fazla takip ediyor. Hatta onunla iki söz konuşabilmek için saatlerce peşinde dolaşan bir paparazzi ordusu bile var. 

Bunun son örneklerinden biri de evvelki gün sergilendi. 40 yaşındaki Loni Willison, California sokaklarında her zamanki üzere eşyalarını doldurduğu market otomobiliyle gezerken görüntülendi. Sık sık çöp konteynerlerinin yanında durup içlerinde yiyecek arayan Willison’ın o anları dakika dakika görüntülendi.

Paparazzileri eskisinden çok daha fazla peşinden koşturan Willison, kıyafetlerini çöplerden buluyor, yiyeceklerini bazen öbürleri veriyor. Bir yanında ışıltılı hayatların yaşandığı California sokaklarında, pislik içinde çöpleri karıştırırken görüntüleniyor. Sahip olduğu her şeyi bir market otomobiline koyup sürüklüyor.

ARTIK PIRILTILI DÜNYANIN ART SOKAKLARINDA YAŞIYOR
Baywatch dizisiyle ismini duyuranJeremy Jackson’ın eski eşi olarak bilinen, bir periyot meslek basamaklarını süratle tırmanan 40 yaşındaki Willison, bugün o pırıltılı dünyanın çok uzağında farklı bir hayat sürüyor.

Loni Willison, geçen ay da X17 Online isimli internet sitesinin bir muhabiriyle sokaklarda bir sohbet gerçekleştirdi. Muhabir, aslında birçok meslektaşının daha evvel de Willison’a yönelttiği o soruyu tekrar sordu: “Hayatınızın zıt gittiği yer neresiydi?” İşte o soruya Willison’dan eski eşi Jeremy Jackson’ı suçlayan bir cevap geldi: ” Eski kocam… Evlenmek… Sonunda boşandım.” Willison, eski eşi hakkında “Beni bu hale getirmek için her şeyi yaptı” diye konuştu.

Loni Willison, muhabirle sokaklarda gezerek yaptığı söyleşide “Çok acı çekiyorum” dedi ve midesinin çok makûs bir formda ağrıdığını kelamlarına ekledi. Muhabir kendisine neden evsizlere hizmet veren bir sığınağa gitmediğini sorunca da Willison, daha değişik bir karşılık verdi.

Artık kapalı yerlerde yaşayamadığını söyledi. Bunun nedenini de şu sözlerle anlattı: “Çünkü bir yıl boyunca birisi bana neredeyse her gün elektrik verdi.” Willison, kullandığı ve pençesinden kurtulamadığı makus alışkanlıklarının da bu duruma yol açmış olabileceğini belirtti.

KONUŞMAYA BAŞLADIĞINDA HER ŞEYİ ANLATIYOR
Her ne kadar eski pırıltılı hayatının çok uzağında olsa da Loni Willison, kendisini takip eden muhabirlerle ekseriyetle sohbet ediyor. Bu sefer de durum değişmedi. Muhabirin “evsiz olmanın âlâ yanıyla” ilgili soruya Willison “Sanırım doğuyla daha fazla iç içe olmak” diye karşılık verdi.

Bu çeşit bir hayatı seçmesinin nedenini soran muhabir eski eşini kast ederek “Bu, onun hatası mu?” diye sordu. Bunun üzerine Willison, biraz düşündükten sonra “Evet” diye cevap verdi. Kısa bir müddetliğine de olsa Willison’ın hayatına tanıklık eden muhabir Loni Willison’a limonata ve ton balıklı sandviç ikram etti. Her ikisini de teşekkür ederek alan Willison’ın, bir vakitler pırıl pırıl parlayan üst ön dişlerinin ise artık yerinde olmadığı dikkat çekti.

Willison Yemek yerken sağ elinin parmaklarındaki deformasyon muhabirin de gözünden kaçmadı. Onunla sohbet eden muhabir parmaklarına ne olduğunu sorunca Willison, “Birisi onları kırdı” diye cevap verdi. Muhabirin, tedavi görüp görmediği sorusuna ise gözleri dalarak kısaca “Hayır” cevabını verdi Lori Willison.

Hayat yolunda “mutlu” olmasının gerekmediğini söyleyeni Loni Willison “Hayatın uygun kısımları var, makûs kısımları var. Lakin.. her neyse.. ” diyerek sustu.

‘KİMSENİN YAPABİLECEĞİ BİR ŞEY YOK’
Loni Willison, bundan iki yıl evvel California sokaklarında çöpleri karıştırırken, yeniden bir muhabir tarafından takip edilmişti. Gecenin karanlığında muhabirden kaçan Willison, sonunda onunla konuşmayı kabul etti.

Muhabirin kendisine verdiği yiyecek ve ayakkabıyı kabul eden Willison, bu duruma düşmesinin nedeninin Hollywood yaşantısı ve uyuşturucu olmadığını ileri sürdü. Onun anlattığına nazaran bu türlü sokaklara düşmesinin nedeni makûs beşerler.

Eski model, sohbetin başlangıcında fotoğrafçının kendisine “Siz ünlü Loni Willison musunuz?” diye sorması üzerine “Ünlü müyüm bilmem, lakin evet” dedi. Fotoğrafçı ona böylesine hoş ve yetenekli birinin neden hayatına devam etmeyip sokaklarda yaşadığını, neden kimsenin kendisine yardım etmediğini sorunca da Sıkışıp kalmış durumdayım” diyerek cevap verdi.

Willison “Birinden bana yardım etmesini istesem bile, kimsenin benim için yapabileceği bir şey yok. Bir binada yaşayamıyorum, bir meskende yaşayamıyorum, hiçbir yerde yaşayamıyorum. Daima olarak hareket etmek zorundayım” kelamlarıyla de içinde bulunduğu ruh halini tabir etti.


ESKİ EŞİ YARDIM ETMEK İSTEMEDİ

Hayatını sürdürme konusunda kendi kendine yetebildiğini belirten Loni Willison “Kendi kendime yaşayabiliyorum. Burada gereksinimim olan her şey var. Kimse beni umursamıyor. Ben onları görmek istemiyorum, onlar da beni görmek istemiyor” dedi.

Başkalarının hayatını berbat etmek istemediğini belirten Loni Willison, zira öteki birtakım beşerler benim hayatımı dağıttı. Yalnızca vakit geçtikçe neler olacağını görmeliyim” diyerek hayata bakışını da anlattı.

Loni Willison, bir periyodun beğenilen dizilerinden Baywatch’da Hobie Buchannon karakterini canlandıran Jeremy Jackson ile kısa süren bir evlilik yaptı. Fakat çift boşandıktan sonra ilgileri büsbütün koptu.

Aslında Los Angeles mahallî yetkilileri Loni Willison için bir barınak teklifinde bulundu. Ancak Willison “Artık benim için yapılacak bir şey kalmadı” diyerek bütün bu yardımları da geri çeviriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir