Ergin Ataman’dan Larkin açıklaması! Tarih verdi

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, ligde Aliağa Petkimspor karşısında aldıkları 89-79’luk galibiyeti kıymetlendirdi.

Ataman, “Maçın birinci yarısında yürüyerek alanda basketbol oynamaya çalıştık. Hiçbir fizikî gayrete girmedik, hiçbir teğe bir konumda savunma yapmayınca alışılmış ki Aliağa ekibi da 10 tane üçlük buldu zira daima birebir de geçirdiğimiz için yardımlardan üçlük buldular. Soyunma odasında konuştuk. İkinci yarı sert, fizikî çabaya girdik, birebirleri daha güzel savunduk ve o denli olunca da süratli hamleden sayılar bulup maçı kırmayı başardık. İki farklı devre. Bugün tekrar şunu gördük ki oyunculara da söyledim; birinci yarıdaki üzere yürüyerek oynadığımız vakit Türkiye Ligi güçlü bir lig her maç zora girer, her kadroya kaybedebilirsiniz. Lakin ikinci yarıdaki üzere fizikî gücümüzü ortaya koyduğumuz vakit da yenilmesi güç bir ekibiz.” dedi.

Deneyimli başantrenör, maç değerlendirmesi için ayrıyeten, “Maçı sıkıntı kırdık, son dönemde kırabildik. Ondan sonra da son 5 dakikada as oyuncuları çıkarıp bench oyuncularıyla devam ettik.” sözlerini kullandı.

Son olarak sakatlığı bulunan Larkin için konuşan Ergin Ataman, “Shane Larkin’in bu hafta 14 Ekim’de denetimi var. Cumartesi Amerika’ya gitti. Varsayım ediyorum 4-5 hafta daha oynayamaz. Durumunu hafta hafta değerlendireceğiz ancak EuroLeague’de en az 6-7 maç daha oynayabileceğini zannetmiyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir