Erkan Baş ile Demirtaş Arasında ‘Kırmızı Kazak’ Paslaşması

Selahattin Demirtaş, TİP Genel Lideri Erkan Baş’ın toplumsal medyada gündem olan kırmızı kazağı hakkında esprili bir paylaşım yaptı. Demirtaş’a karşılık veren Baş, ‘Açık mavisini bugün alacağım, çok yakında buluşunca veririm, eminim sana çok yakışacak’ dedi.

Türkiye Personel Partisi Genel Lideri Erkan Baş’ın katıldığı bir radyo programında giydiği kazak toplumsal medyada gündem olmuştu. Kimi toplumsal medya kullanıcıları kazağın fiyatının bin 500 TL olduğunu belirtip Baş’ı amaç almıştı. 

Baş, gelen tenkitlere şöyle karşılık vermişti:

‘O kazağa 1.500 lira vermedim. Uzun vakit evvel aldığım bir kazak. Fiyatı 7-8 kat artmış. Lakin yurttaşın siyasetçiyi sorgulaması değerli bir kazanım. Şükürler olsun ki bizim tartışılacak tek şeyimiz kazağımız.’

HDP’nin tutuklu eski Eş Genel Lideri Selahattin Demirtaş, Baş’ın kazağı hakkında toplumsal medya hesabından esprili bir paylaşım yaptı. Paylaştığı fotoğraflarla AK Partililer hakkındaki yolsuzluk savlarına ve zenginleşmeye gönderme yapan Demirtaş, Baş’ı etiketleyip şu bildirisi yazdı:

‘Sevgili Erkan, bugünkü fiyatı 1.500 TL olan bir kazak giydiğini kahrolarak öğrendim. Meğer dünyanın bütün sosyalistleri yaz kış atletle dolaşıyor, sana yakışıyor mu? (Bence yakışıyor, açık mavisi de var mı?) Bak gerçek siyasetçiler ne halde yaşıyor, umarım utanıyorsundur.’

Erkan Baş da Demirtaş’ın bildirisine esprili bir cevap verdi. Demirtaş’ın paylaşımını alıntılayan Baş, ‘İspatlayamam lakin yemin ederim; en çok kırmızı olmasına delirdiler. Evet, ülke bu haldeyken hala o siyasetçilerin iktidar olmasından çok utanıyorum, bu utançtan en kısa müddette kurtulacağız. Açık mavisini bugün alacağım, çok yakında buluşunca veririm, eminim sana çok yakışacak‘ sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir