Habertürk TV’de şok ayrılık… Ebru Baki istifa etti

Medyaradar’ın haberine nazaran Habertürk TV iktisat müdürü ve Para Gündem programı sunucusu Ebru Baki, 5 yıldır vazife yaptığı kanalla yollarını ayırdı.

Baki, Genel Müdür koltuğunda Alişer Delek’in oturduğu ve son günlerde flaş transferlere imza atan Sözcü TV ile anlaştı.

Deneyimli sunucu iktisat ve siyaset dünyasından haberleri gündeme getireceği bir programla ekranlarda olacak.

TARTIŞMADA İKİ KİŞİ İSTİFA ETMİŞTİ

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin “yeni anayasa taslağı” hakkında yorum yapan Habertürk TV sunucusu Ebru Baki MHP tarafından gaye gösterilmişti. MHP Genel Lider Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter’in Baki’ye yönelik sözlerine ilişkinse Bülent Aydemir de canlı yayında “Bu tabirleri motamot Ulvi Bey’e iade ediyorum” demiş ve Yönter’le Bahçeli’den özür dilemesini talep etmişti. Olayı takibense MHP Habertürk TV’ye karşı toplu bir kampanya başlatmış ve Ebru Baki ile Bülent Aydemir’i direkt gaye göstermişti.

ANKARA TEMSİLCİSİ KOVULDU, GENEL YAYIN DİREKTÖRÜ İSTİFA ETTİ

Habertürk TV ile MHP ortasında yaşanan tansiyonda peş peşe gelişmeler yaşandı. MHP’nin maksadında olan Habertürk’ten arka arda ayrılık haberleri gelmişti. MHP’nin Ebru Baki’yi gaye almasına reaksiyon gösteren ve “özür dileyin” davetinde bulunan Habertürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir ile yollar ayrılırken, kanalın genel yayın direktörü Kürşad Oğuz da istifa etti.

EBRU BAKİ KİMDİR

Üniversite periyodunda Hürriyet Gazetesi’nde iktisat servisinde staj yaptı. Lise hayatında eğitim gayesiyle başvurduğu programlar aracılığıyla yurt dışında bulundu ve çeşitli burslardan faydalandı.

İletişim Fakültesi’nden sonra Marmara Üniversitesi İDBF Memleketler arası İktisat Kısmı’na devam etti. Hürriyet Gazetesi’nde stajyerlikten muhabirliğe uzanan 7 yıllık bir devir geçirdi. Bilişimden, iş dünyası ve tüketici haberleri ile ilgili çeşitli mükafatlar kazandı.

Hürriyet’ten sonra televizyon macerası başladı. CNN TÜRK’te iktisat haberlerini sunmaya başladı. CNN TÜRK’te Parametre ve Ebru ile Pazarlık programlarını sundu.

Ebru Baki, hafta içi her gün Habertürk TV’de ekrana gelen Para Gündem programıyla izleyicilerin karşısına çıkıyor.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir