Kayınpederine araçla çarpıp, tüfekle öldüren damat için istenen ceza belli oldu

Şişli’de 23 Haziran 2022’de ortalarında hasımlık bulunan kayınpederi Yetenekli Sertçelik’i (49) evvel aracıyla ezip daha sonra yanında getirdiği pompalı tüfekle vurarak öldüren kuşkulu damat Ersin Sertçelik (29) hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Ersin Sertçelik “şüpheli” sıfatıyla, maktulün kızı ve tıpkı vakitte şüphelinin eşi Meral Sertçelik ile maktulün eşi Elmas Sertçelik “müşteki” sıfatıyla yer aldı.

Hazırlanan iddianamede, kuşkulu damat Ersin Sertçelik’in beyanına nazaran, maktul kayınpeder Becerikli Sertçelik’in resmi nikahlı eşi dışında diğer bir bayanla alakasından ötürü kayınvalidesinin şüphelinin meskenine taşınması nedeniyle ortalarında uyuşmazlık bulunduğu; müşteki ve şahitlerin beyanlarına nazaran ise kuşkulu Ersin’in, maktulün kızı olan eşiyle ortasındaki boşanma davası nedeniyle ortalarında uyuşmazlık bulunduğu aktarıldı.

CİNAYETİ DURUŞMA SONRASI İŞLEDİ

İddianamede, olay günü olan 23 Haziran’da İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde kuşkulu Ersin’in, maktul Mahir’e yönelik hakaret ve tehdit hareketleri bahisli bir davanın görüldüğü, duruşmada taraflar ortasında gerginlik olduğu, bu nedenle de duruşma salonuna güvenlik çağrıldığı ve duruşma sonrasındaysa tarafların farklı ayrı salondan çıkarıldıkları kaydedildi.

ÖNCE ARAÇLA ÇARPTI, SONRA POMPALIYLA DEHŞETİ YAŞATTI

Şüpheli damadın duruşma sonrasında meskenine gittiğinin belirtildiği iddianamede şüphelinin beyanına nazaran, ölen babasına ilişkin pompalı tüfeği alarak kayınpederi Mahir’in çalıştığı iş yerine ağabeyine ilişkin araçla gittiği, maktulün mesai saatlerini ve geçeceği yeri bilmesi nedeniyle aracını park ederek beklediği, kayınpederinin çıktığını görünce ise araçla gelerek maktule çarptığı ve kayınpederini yere yıktığı belirtildi.

VURDUKTAN SONRA GERİ DÖNÜP 1 DEFA DAHA VURDU

İddianamede, şüphelinin daha sonra yanında getirdiği pompalı tüfeği alarak yere düşen kayınpederinin yanına geldiği, yakın aradan kayınpederine 4 el ateş ettiği, hareketlerine son verip ayrılmak üzere birkaç adım geri geldikten sonra ise tekrar geri dönerek yerde yatan yaralı maktule 1 defa daha yakın aralıktan ateş ettiği aktarıldı.

Hazırlanan iddianamede, kuşkulu Ersin Sertçelik’in ‘tasarlayarak taammüden öldürme’ hatasından ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezasına çarptırılması talep edildi. Kuşkulu önümüzdeki günlerde İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir