Haluk Levent’ten 500 bin TL’lik bağış: TV’ye bağlanmak istedim ama olmadı

Kahramanmaraş merkezli zelzelelerin akabinde yıkıma uğrayan 10 kent için koordineli bir biçimde harekete geçen yardım derneği Ahbap’ın kurucusu Haluk Levent, televizyon kanallarının ortak yayınıyla başlatılan kampanyaya kişisel bağışta bulundu.

Sosyal medyadan yaptığı paylaşımla bağışının 500 bin TL olduğunu duyuran Haluk Levent, “TV ye bağlanmak istedim ancak olmadı. Yıllarca bir arada çalıştığımız eskisinden yeni yöneticisine kadar görüştüğüm bildiğim hatta yangınlarda sellerde özverili çalışmalarına şahit olduğum AFAD işçileri geldi aklıma. Onlara selam olsun. Ben de 500 bin ₺ bağış açıklıyorum” sözlerini kullandı.

8 televizyon kanalının ortak yayında ATV’nin, Haluk Levent’in kurusu olduğu Ahbap Derneği’ne takviye veren Oktay Kaynarca ve Kenan İmirzalıoğlu’nun katılmasını istemediği tez edilmişti. Haberle ilgili Twitter hesabından paylaşım yapan Haluk Levent de üzgün olduğunu belirterek “Sanatçılarla televizyonda para toplayalım” davetinde bulundu.

Daha sonra RTÜK lideri ile görüşen ve ATV’nin isimleri daha evvel belirlediğini öğrenen Levent, “Hepimiz yanılgı yaparız” diyerek eski tweetini silmiş ve ATV idaresinden özür dilemişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir