Merkezefendi Belediyesi’nde gündüz bakımevi eğitime başladı

Merkezefendi Belediyesi’nin eğitime yönelik dayanakları sürüyor. Sevindik Mahallesi’nden sonra Muratdede Mahallesi’ne kazandırılan Merkezefendi Belediyesi Gamateks-Osman Aydınlı Gündüz Bakımevi’nde birinci ders zili çaldı. Dört sınıfın açıldığı gündüz bakımevinde, 86 minik öğrenci eğitim görecek.

Çocukların gelişimine katkıda bulunmak, ilköğretime hazırlamak ve çalışan bayanların çocuk bakımına dayanak olmak emeliyle ilçeye kazandırılan ikinci gündüz bakımevinin birinci eğitim gününe Merkezefendi Belediye Lideri Şeniz Doğan da katılarak minik öğrencilerin heyecanına ortak oldu. Lider Doğan, geleceğin teminatı olan çocuklara dayanaklarını her vakit sürdüreceklerini söyledi.

“EĞİTİME YATIRIM HER VAKİT ÖNCELİĞİMİZ”

Başkan Doğan, önceliğin her vakit eğitim olduğunu belirtti. Hem minik öğrencilere hem de ailelerine takviye olmak için gündüz bakımevlerinin sayısını artırmak istediklerini söyleyen Doğan, “Muratdede Mahallemize kazandırdığımız kreşimizde birinci günün heyecanını yaşıyor, Merkezefendi Belediyesi olarak eğitimin her vakit rahat şartlarda gerçekleşmesi için çalışıyoruz. İlçemize kazandırdığımız ve kazandıracak olduğumuz gündüz bakımevlerinde çocuklarımız çağdaş, donanımlı ve ferah bir ortamda vakit geçirecek. Hem bizlerin hem de ailelerin içi bu istikamette çok rahat. Eğitimde fırsat eşitliği yaratmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir