Sokak röportajında konuşan vatandaş: “Suratını gördüğüm zaman tansiyonum 17’ye çıkıyor”

Sokak röportajında konuşan bir vatandaş, kendisine Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nde kimi destekleyeceğinin sorulması üzerine, “Muharrem İnce’nin Anayasal hakkı, Sinan Oğan’ın da anayasal hakkı. Fakat Türkiye’nin 21 yıllık ortamında lütfen artık bunu yapmasınlar” dedi.

Vatandaşın konuşması şöyle:

“Adamın hızını gördüğüm vakit tansiyonum 17’ye çıkıyor. Kusura bakmasın, tamam Muharrem İnce’nin Anayasal hakkı, Sinan Oğan’ın da anayasal hakkı. Ancak Türkiye’nin 21 yıllık ortamında lütfen artık bunu yapmasınlar ya. Biraz da gülelim ya. Kıyma olmuş 300 lira. Bıktım abi ya kâfi. 14 mayısı iple çekiyorum vallahi billahi. 6’lı değil de keşke 16 Masa olsaydı. Çok net söylüyorum; bıktık artık arkadaş kâfi ya. 20 yıldır 21 yıldır.

YSK Lideri Sadi İnanç 7 sene YSK başkanlığı yaptı. Ben açık söylüyorum o yıllar içerisinde Türkiye’de yapılan genel, mahallî, referandumların hepsi şaibeli. Bir de çıktı televizyonda dedi ki ’40 yıllık yüksek… O vakit senin o 40 senede verdiğin kararların hepsi şaibelidir bana nazaran. O evraklar çıksınlar, incelensinler. Olmaz bu türlü bir şey ya.

Eski YÖK Lideri çıktı ne dedi. ‘Ben diplomayı bulamadım’ dedi. Sen 7 sene YSK başkanlığı yaptın, ağzında fermuar mı var. Emeklisin mahrum artık. Neyin endişesidir, nedir anlamadım, neden korkuyorlar. Birazcık beşerler yürekli, onurlu, karakterli, haysiyetli olur ya. Yemin ediyorum 66 yaşında değil de 20’li yaşlarda bir genç olsaydım… Artık o Türkiye’den gitmek isteyen o gençleri kimse kınamasın, son derece haklılar. 21 sene oldu bıktık artık. Şu 21 senede bıraktığın enkaz her halde 20 senede güç toplanır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir