Tüm MEB çalışanları yüzde 50 indirimli konaklayabilecek

ANKARA (İGFA) – 2022-2023 eğitim öğretim yılında öğretmenlerin görevlendirildikleri vilayetlerdeki konaklama gereksinimleri göz önünde bulundurularak 2023 yılının sonuna kadar konaklama fiyatında yüzde 50 oranında indirim yapılması ve bu mühlet içinde mevcut kapasitenin yalnızca konaklama muhtaçlığı olan öğretmenler için kullandırılması istikametinde düzenleme yapılmıştı. Uygulama gerek kamuoyunda gerekse öğretmen topluluğunda olumlu karşılanırken Ulusal Eğitim Bakanlığı, öğretmen haricindeki eğitim işçisinden gelen taleplere de kayıtsız kalmadı.

Bakan Yusuf Tekin’in talimatıyla Bakanlığın öğretmenlik harici takımlarında misyon yapan işçinin de konaklama muhtaçlıkları dikkate alınarak 2024 yılının sonuna kadar daha evvel yapılan rezervasyonlar iptal edilmeden ve konaklama fiyatlarında maliyet bedellerinin altında kalmadan öğretmenler ve başka tüm Ulusal Eğitim Bakanlığı çalışanına sivil konuklara uygulanan hizmet bedelleri üzerinden kahvaltı hâriç yüzde 50 oranında indirim uygulanacak.

Bakan Tekin, toplumun tüm bireylerine dokunan öğretmenlerimizin ve eğitim topluluğumuzun emekleri karşılığında yüklerini hafifleten ve küçük bir teşekkür mahiyetinde imkânlar sunmaya devam ettiklerine dikkati çekerek, “Bu şuurla, öğretmenevlerimizi büsbütün öğretmenlerimiz için ayırarak %50 konaklama indirimi sağlamıştık. Yeni yılda bu dayanağı Bakanlığımızın tüm mensuplarına (öğretmenler ve başka takımlarda çalışan tüm personel) sürdürme kararı aldık. Bu kararın, öğretmenlerimiz ve öteki eğitim çalışanlarımızı keyifli edeceğine inanıyor, eğitim ailemize iyi olmasını diliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir