Tümer Doğru Kimdir, Nerelidir? Sunucu Tümer Doğru’nun Eğitim Hayatı ve Kariyeri Hakkında Merak Edilenler

2008 yılında ‘Doğru ve Hoş Türkçe Kullanımı’ mükafatına layık görülen başarılı sunucu Tümer Yanlışsız, zelzele bölgesindeki vatandaşlarımız için düzenlenen ortak yayının sunucuları ortasında yer alıyor. Diksiyonuyla dikkat çeken Kanal 7 sunucusu Tümer Yanlışsız, daha evvel CNBC-e, Flash TV ve Kanal 6 televizyonlarında karşımıza çıkmıştı. Pekala, Tümer Hakikat kimdir, nerelidir ve kaç yaşındadır. İşte, Tümer Yanlışsız hakkında merak edilenler…

Tümer Hakikat Kimdir?

Tümer Hakikat, 1971 yılında Van’da dünyaya gelmiştir. Eğitim öğretim hayatına Van’da başlayan Hakikat, uzun mühlet memleketinde yaşamıştır.  

İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuvar Kısmı’ndan mezun olan Tümer Yanlışsız, Türk Lisanı ve Edebiyatı üzerine eğitimler almıştır.

Sunucu Tümer Hakikat’ın Kariyeri

Sunucu Tümer Yanlışsız, 2008 yılında RTÜK tarafından Yanlışsız ve Hoş Türkçe Kullanımı mükafatına layık görülmüştür. Sunuculuk mesleğine Flash TV ekranlarında başlamıştır. 

Ses tonu ve diksiyonu ile dikkat çeken başarılı sunucu pek çok projede seslendirme de yapmıştır. 

Kanal 7 televizyonlarında bir müddet ‘Sabah Haberlerini’ sunduktan sonra Hafta Sonu Haber Bülteni’ni sunmaya başlamıştır. Sunucu Tümer Yanlışsız, televizyonculuk mesleği boyunca Flash TV, CNBC-e, Kanal 6 ve Kanal 7’da çalışmıştır. 

Tümer Hakikat, Kanal 7’de yayınlanan ‘Haber Saati’ programı ile isminden sık sık kelam ettirmektedir. 

Kariyerine Kanal 7 ekranlarında devam eden Yanlışsız, bir devir Marmara Üniversitesi Bağlantı Fakültesi’nde Radyo, Televizyon ve Sinema öğrencilerine Radyo – TV sunuculuğu dersi vermiştir.

Tümer Hakikat’ın Özel Hayatı

Tümer Gerçek, meslektaşı Serda Ceyhan ile dünya konutuna girmiştir. Serda Ceyhan, Radyo 7 haber spikeridir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir