Venezuela Devlet Başkanı Maduro’dan Türkiye’den dönen kurtarma ekibine büyük sürpriz

Türkiye’nin Karakas Büyükelçiliği Twitter hesabından yapılan açıklamaya nazaran, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki zelzelelerin akabinde Türkiye’de arama kurtarma çalışması gerçekleştiren Simon Bolivar İnsani Vazife Gücü grubu için madalya takdim merasimi düzenlendi.

Türkiye’nin Karakas Büyükelçisi Naci Aydan Karamanoğlu’nun da katıldığı merasimde, Maduro, takım üyelerine Francisco de Miranda nişanı verdi.

Türkiye’nin Karakas Büyükelçisi Karamanoğlu, Venezuela makamlarının birinci sarsıntıdan çabucak sonra taziye ve dayanışma bildirilerini ilettiğini ve yardıma hazır olduklarını belirttiğini aktardı.

Büyükelçi Karamanoğlu, bu çerçevede 9 Şubat’ta Gaziantep’e ulaşan 27 işçi ve 3 köpekten oluşan arama kurtarma takımının Adıyaman’da çalışmalara katılarak 17 Şubat’ta ülkesine döndüğünü belirtti.

“Benim de katıldığım merasimde Devlet Lideri Nicolas Maduro, her bir üyesine Francisco de Miranda nişanını takdim etti. Simon Bolivar arama kurtarma grubuna tüm eforları için samimiyetle teşekkür ediyoruz”

sözlerini kullanan Karamanoğlu, sarsıntı felaketinin birinci anlarından itibaren Türkiye ve Türk halkıyla dayanışma ve dostluk hislerini hissettiren Venezuela makamları ve halkına teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir