Albayrak Grubu’ndan depremzedelere öncelikli işe alım ilanı

10 vilayette büyük yıkıma yol açan zelzelede mağdur olan afetzedeler için birinci günden itibaren seferberlik ruhuyla harekete geçen ve yardımlar için toplamda 150 milyon TL’lik bütçe ayıran Albayrak Kümesi, yardım tırları, iş makinaları ve istekli çalışanlarını bölgeye sevk ederek konteyner kent kurmaya başlarken artık de depremzedeler için manalı bir adımı hayata geçirdi.

Depremzedelere özel işe alım ilanı

Şirket afetten etkilenenlere özel işe alım ilanı çıktı. ‘Genel İş Başvurusu (Afetten Etkilenen Vatandaşlarımıza Özel)’ başlığı ile çıkılan ilanda alınacak işçi sayısı belirtilmezken depremzedeler tarafından yapılacak müracaatlar sonrası küme bünyesinde yer alan şirketlerde uygun olan durumlara alımların ve yerleştirmelerin yapılacağına vurgu yapıldı.

Çıkılan depremzedelere özel işe alım ilanında aranan uzmanlıklar ve yetenekler ise şu formda tabir edildi;

İçinde bulunduğumuz bu sıkıntı günlerin yaralarını daima birlikte sarabilmek maksadıyla; kümemiz bünyesinde yer alan şirketlerimizin faaliyet gösterdiği tüm bölgelerdeki işe alımlarda, afetten etkilenen ve/veya kent değiştirmek durumunda kalan vatandaşlarımıza öncelik veriyoruz.

Bu ilan belli bir konum için açılmamış olup kümemizde açık olan/olabilecek mümkün konumlar için verilmiş genel bir ilandır.

Başvurunuz kıymetlendirilerek, niteliklerinize uygun durumlar oluşması durumunda sizlerle temasa geçilecektir. Müracaatınızı yaparken çalışmak istediğiniz kenti, departmanı ve durumu ön yazı kısmında belirtmenizi rica ederiz.

Albayrak Kümesi zelzele bölgesinde yaraları sarıyor

Öte yandan Albayrak Kümesi, 10 vilayetimizde meydana gelen ve asrın felaketi olarak nitelendirilen 7,7 ve 7,6’lık sarsıntılar sebebiyle mağdur olan, meskeni yıkılan ve enkazdan kurtarılan tüm depremzedelere seferberlik ruhuyla yardım ulaştırmaya devam ediyor. Yardımlar için toplamda 150 milyon TL’lik bütçe ayıran Albayrak Kümesi, yardım tırları, iş makinaları ve istekli çalışanlarının yanı sıra artık de konteyner kent için çalışmalarına sürat verdi.

AFAD başta olmak üzere, Türk Kızılay’la ve devletin ilgili üniteleriyle koordineli çalışılarak zelzele bölgelerine 7 tır besin, 7 tır giysi ve hijyen takviyesi sağlandı. Kümeye ilişkin Erzurum ve Erzincan’da faaliyet gösteren Sukkar Şeker‘den 450 ton şeker de bölgedeki depremzedelere ulaştırıldı. 3,5 ton yakıt dayanağı, 200 adet varil soba, dokuma eseri, powerbank; kamyon, vinç, loader, ekskavatör, forklift ve jeneratör üzere iş makineleri ve ekipmanları da bölgeye gönderilen öteki yardımlar ortasındaydı.

Bölgede en acil muhtaçlık olan barınma sorunu için Küme şirketlerinden birinci konteynır ve çadır dayanakları de bölgedeki gereksinim sahiplerine ulaştırıldı.

Yine en temel gereksinimlerden olan taşınabilir tuvalet ve taşınabilir aşevleri Albayrak Grubu’na ilişkin Varaka, Kademe, TÜMOSAN ve Trabzon Port şirketleri tarafından sarsıntı bölgesinin farklı vilayetlerine gönderildi.

Platform Turizm ve Nakil Lojistik araçları durmaksızın yollarda

Büyük afetlerdeki en büyük gereksinimlerden biri olan nakliyat ve lojistik takviyesi için Albayrak Grubu’na ilişkin Platform Turizm ve Nakil Lojistik’in araçları durmaksızın yol alıyor. 6 Şubat’tan bu yana Platform Turizm araçlarıyla hem İstanbul’da hem de zelzele bölgelerinde afetzedelerin yardımına koşuldu. Nakil Lojistik ve Ağa Maden şirketleri ise toplamda 20 tırı, Türk Kızılay, AFAD ve çeşitli STK’ların kullanımına sunarak bölgeye yardım materyallerinin ulaştırılmasına yardımcı oldu. Bölgeye en kolay ve süratli yoldan yardım ulaştırılması için tüm imkanlarını kullanan Albayrak Kümesi şirketleri, seferberlik ruhuyla yaraları sarmak için var gücüyle çalışıyor.

Albayrak gönüllüleri alanda çalışmalara dayanak oluyor

Albayrak Kümesi bünyesinde Varaka ve Sukkar Şeker’de çalışan toplam 82 çalışan da istekli olarak arama kurtarma gruplarına katılarak alanda çalışmalara yardım ediyor. Sukkar Şeker’in istekli çalışanları ikinci sarsıntının 77. saatinde 7 yaşındaki bir çocuğu enkazdan sağ kurtararak büyük sevinç yaşanmasına vesile oldu.

Ülkemizde evvelki yıllarda gerçekleşen felaketlerde de tüm gücüyle yardıma koşan Albayrak Kümesi şirketleri; Albayrak İnşaat, Nakil Lojistik, Varaka, Sukkar Şeker, TÜMOSAN, Kademe, Vogel, Platform Turizm, Mezra Ziraat, Ağa Maden, Birun Kümbet, Yeşil Adamlar, Ereğli Dokumacılık, Albil ve Trabzon Port depremzedelere dayanak olmaya devam ediyor.

Bölgedeki gereksinimlere nazaran STK’lar ve belediyelerle bağlantıya geçerek yardımları ulaştıran Albayrak Grubu’ndan yapılan açıklamada “Böyle bir felaketin yüreğimize düşürdüğü kor ateşin derin kederi içerisindeyiz. Bu şiddetli günlerden dayanışma ile daima birlikte çıkacağız. Tüm yaraları seferberlik ruhuyla birlikte saracağız” tabirleri kullanıldı.

Albayrak Medya sarsıntı bölgesinden aktarıyor

Albayrak Medya takımları, sarsıntı felaketinin yaşandığı 10 vilayetimize acilen hareket ederek zelzelenin yaşandığı günden itibaren en yanlışsız ve en aktüel bilgileri kamuoyuna aktarıyor. Yeni Şafak, TVNET, GZT ve Albayrak Medya Dijital takımlarından 50’ye yakın medya çalışanı, bir yandan afet bölgesinde mucizelere tanıklık ederken, başka yandan bölgedeki gelişmeleri tüm gerçekliğiyle paylaşarak dezenformasyonun önüne geçiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir