Delil Mi Karartılıyor? Binaların Laboratuvar Test Sonuç Evraklarının Olduğu Tek Katlı Binayı Dozerle Yıktılar

Avukat Bedia Büyükgebiz, bugün öğle saatlerinde paylaştığı bir görüntü ile, Hatay’da Yapı Kontrol ve Yapı Materyal Şube Müdürlüğü’nde yer alan işyeri ve konutların laboratuvar test sonuç evraklarının bulunduğu tek katlı binanın yıkılacağını söylemişti.

Valinin müsaade verdiğini ve yıkım kararı olduğunu söyleyen Bedia Büyükgebiz, o tek katlı binanın içinde tabip olduğunu ve revir olarak kullanıldığını aktarmıştı.

Bedia Büyükgebiz, bugün öğlen saatlerine toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ‘Yapı Kontrol ve Yapı Gereç Şube Müdürlüğü’ne geldim. Burası tek katlı bir bina. Burada Hatay merkez ve ilçelere ilişkin okul, işyeri ve konutların laboratuvar test sonuç evraklarının bulunduğu yüzlerce ıslak imzalı resmî evrak var. Biraz evvel şube müdürü yıkım kararının verildiğini yavaş yavaş buraya geldiklerini söyledi. Şu anda karşımda. Mesela arkadaşlar, yer katın kolon basınç dayanımı 25 MPa olmalı iken bizim gördüğümüz evraklardaki birtakım binalarda 7-10 ortası. Bu binanın imaline müsaade etmişler, kat çıkılmış ve sonra karot alınmış. Girilmeyen yüzlerce enkaz bina varken, neden tek katlı devlet dairesinin yıkım kararı olduğunu biri söylesin! Enkazdan geldim, yeni iki çocuk vücudu çıkarıldı- aileler ölülerine tek kesim kavuştukları için şükreder pozisyona geldi burada. Biri bu kararı, mesnedini açıklasın lütfen’ demişti.

Avukat Bedia Büyükgebiz’in o paylaşımı: ?

Ve o binayı yıktılar… Avukat Bedia Büyükgebiz, işyeri ve konutların laboratuvar test sonuç evraklarının bulunduğu tek katlı binanın yıkıldığını açıkladı: ?

Büyükgebiz, “Son durum bu. Bakanlarla konuşuluyor şu an. Buradaki kepçeyi durdurduk. Zira bunların hepsi bir kanıt. Kanıt karartmaya girer neredeyse, ıslak imzalı resmi evraklar havada uçuşuyor” diyerek o anları paylaştı: ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir