‘Fazla seksisin, hiç zayıf değilsin’ dediler: Zerre kadar umursamadım!

KAPILAR YÜZLERİNE KAPANDI
Bugün isimlerini bütün dünyanın bildiği, dünyanın en hoş bayanları ortasında gösterilen birçok ünlünün, gencecik yaşlarında yüzlerine bu nedenle kapılar kapandı. Elbette kimilerinin hamaseti kırıldı ve geri adım attılar.

Ama kimileri bütün bu tenkitlere tek bir an bile prestij etmedi ve yolundan dönmedi. Düzgün ki de o denli yapmışlar… Zira bugün çoktan hayalini kurdukları o noktaya ulaştılar bile.

CESARET KIRICI KELAMLARI O DA DUYDU
İşte bunlardan biri de Irina Shayk. 2000lerin başında mesleğinde yakaladığı çıkışı hala sürdüren 37 yaşındaki Irina Shayk’ın da mesleğinin birinci periyodunda bu çeşitten yürek kırıcı kelamlar duyduğunu biliyor musunuz? Ancak doğuştan gelen inatçılığı sayesinde bütün bunları hiç umursamadı ve mesleğinde bugünkü noktaya ulaştı.

Kızı Lea’nın babası oyuncu Bradley Cooper ile tekrar bir ortaya geldiği tezleriyle uzun müddettir gündemde olan Irina Shayk, mesleğe adım atmaya çalıştığı birinci devirlerde yaşadıklarını anlattı.

‘FAZLA SEKSİ, ZAYIF DEĞİL, ASLA MODEL OLAMAZ’
Shayk, artık 30’lu yaşlarının sonuna yaklaşmasına karşın, hala mesleğini muvaffakiyetle sürdürüyor. Fakat şayet moda dünyasına adım attığı birinci periyotta kendisine yöneltilen tenkitleri dikkate alsaydı, tahminen de bugün kimse ismini duymayacaktı.

Irina Shayk, Harper’s Bazaar mecmuasına verdiği röportajda o periyoda ait şunları anlattı: “Kariyerimin birinci periyodunda bile diğer insanların benim hakkımdaki fikirlerini hiç önemsemedim. O devirde benim hakkımda ‘Aman Tanrım! Katiyen bir modele benzemiyor. Zayıf değil, çok seksi… Asla bir model olamayacak’ dediler.”

‘BİR İŞ ALMAK İÇİN KİLO VERMEM’
Ama bütün bu tenkitler Shayk’ın oturup kilo vermenin yollarını aramasını sağlamadı söylediğine nazaran. Kusurlarının farkında olduğunu belirten model tekrar de iş bulmak için kilo vermeyi düşünmemiş hiç. Bunu da şu sözlerle ifade etti röportajda: “Ben her vakit böyleydim. Hayır, bir iş almak için 10 kilo vermeyecektim.”

Irina Shayk, bu inatçılığının tahminen de oğlak burcu olmasından kaynaklandığını kelamlarına ekledi. Akabinde şunları söyledi: ” Annem bana her vakit çok inatçı olduğumu söyler. Bu benim kişiliğimin bir modülü.”

‘ÇOK MEŞGULÜM, BUNLARA AYIRACAK VAKTİM YOK’
Son devrin en çok kazanan modellerinden biri olan Shayk, diğerlerinin kendisi hakkında düşündüklerini hala hiç önemsemediğini söyledi. Bunun nedenini de “Çünkü çok meşgulüm, bunlara ayıracak vaktim yok.”

Irina Shayk’ın bu kadar ağır bir hayatı olmasının tek nedeni işi değil. Tıpkı vakitte kızı Lea’nın bakımı ve sorumluluğu da onun üzerinde. Her ne kadar küçük kızın babası Bradley Cooper, üzerine düşeni yapsa da Shayk, Lea’ın bakımını sanıldığı üzere bir dadıya emanet etmiş değil. Bu bahiste “Bir dadımız yok. Bu yüzden de bir yandan mesleğimi sürdürürken yemek ve paklık ile ilgilenirken başka yandan da kızımı giydirmek, okula götürmek ve bütün annelerin yaptıklarını yapmak zorundayım. Bu yüzden insanların hakkımdaki fikirlerine ayıracak vaktim yok” dedi.

Bu kelamlarıyla birtakım ünlülerin bilakis toplumsal medyada kendisine yöneltilen tenkitlere ve yorumlara neden cevap vermediğini de söz etti Irina Shayk: “Neden o paylaşıka gelen iki bin tane yorumu okuyayım ki!”

‘ANNE OLMAK KÜÇÜK ETEK GİYMEMİ ENGELLEMEZ’
Shayk bu husustaki tezli kelamlarını şöyle sürdürdü:” Arkadaşlarım ve ailem var. Beni seviyorlar. Ben de kim olduğumu biliyorum. Bu yüzden de insanların hakkımdaki fikirlerine zerre kadar ehemmiyet vermiyorum.”

Shayk’ın, kendine inanç konusunda örnek aldığı kişi büyükannnesi söylediğine nazaran. “Ona her vakit hayrandım. Her mevzuda benim idolümdü. Her vakit bana söyleyecek hoş kelamları vardı. İşte gerçek hoşluk budur. “

Irina Shayk, dergiye yaptığı samimi açıklamalar sırasında anne olmanın kendisini nasıl değiştirdiğini de tabir etti: “Annelik, muhakkak bende bir ışık yanmasına neden oldu. Sen bir annesin; meşgulsün, hala kendin için vaktin var ve olduğun kişiyi değiştirmek zorunda değilsin.”

İşte bu hususta da büyükannesini kendisine örnek aldığını gizlemedi Irina Shayk. Yani yalnızca bir anne olduğu için değişmek zorunda hissetmediğini söyledi: “Bir annesin.. Evet lakin bu senin küçük bir etekle ve cazip bir görünümle sokağa çıkamayacağın manasına gelmiyor.”

HİKAYESİ RUSYA’DA BİR MADENCİ KASABASINDA BAŞLADI
Tam ismi Irina Valeryevna Shaykhlislamova olan fakat moda dünyasında Irina Shayk olarak tanınan top model, 6 Ocak 1986 gününde Rusya’nın bir madenci kasabası olan Yemanzhelinsk’te dünyaya gözlerini açtı. Tatar olan babası Valery Shaykhlislamov bir maden çalışanıydı. Mesleğinin de tesiriyle akciğer hastalığına yakalanan Valery Shaykhlislamov, erken yaşta ölünce ailesi de ekonomik olarak güç devirler geçirdi.

ŞU ANDA SERVETİ 25 MİLYON DOLAR: Son yılların en beğenilen modellerinden biri olan Irina Shayk, 25 milyon dolarlık bir şahsî servete sahip. New York’ta birçok kişinin hayallerini süsleyen bir konutta kızı ve sevgilisiyle birlikte yaşıyor. Annesi Olga da zorluklarla dolu eski günlerin çok uzağında. Ancak Irina Shayk, 37 yıl evvel dünyaya geldiğinde şartları çok farklıydı.

TATAR BABASI MADEN İŞÇİSİYDİ
Shayk’ın saç rengini aldığı babası Tatar’dı. Shayk koyu renk saçlarını ve cilt rengini babasından, açık renk gözlerini ise Rus olan annesi Olga’dan aldığını söylemişti bir röportajında. Babası Valeriy, öldüğünde şimdi 40’lı yaşlarının başındaydı.

Onun hayata veda etmesinden sonra her şey hem İrina için hem de annesi Olga ve ablası Tatyana için eskisinden de daha sıkıntı bir hale geldi. Aile, Sovyet periyodu mimarisini yansıtan fakir bir apartman dairesinde yaşıyordu.

ASLINDA BU GELECEK, ABLASI İÇİN TASARLANMIŞTI
Annesi Olga’nın bir gün tesadüfen gördüğü bir ilan Irina Shayk’ın hayatını değiştiren serüvenin başlangıcı oldu.Olga Şeyhislamova’nın gördüğü bu ilan bir hoşluk okuluyla ilgiliydi. Annesi, Irina’yı değil de ablası Tatyana’yı bu okula götürdü.

Arada sırada okula ablasının yanına giden Irina ise işte tam da orada keşfedildi. Irina Shayk ve ailesinin hayatı o yıllarda hakikaten de çok zordu. Ülkenin giderek darboğaza girdiği devirde onlar da güç bir hayat sürmeye başladılar. Sovyet devrini yansıtan şekilde küçücük bir apartman dairesinde yaşıyorlardı.

YİYECEK BİLE BULAMIYORLARDI
Yiyecek Yemek bile bulmakta zahmet çekiyorlardı. Ünlü model o günleri bir röportajında “Bahçemizde patates, domates üzere bitkiler yetiştirirdik. Satmak için değil ancak yemek için” diyerek anlatmıştı. Irina Shayk, küçükken model değil gazeteci olmak istermiş aslında. Bu fikrin ilham kaynağını artık hatırlamıyor. Lakin tek gayesi varmış o yıllarda: “Doğup büyüdüğü o küçük kasabadan uzaklaşmak. “

HAYALLERE UZANAN BİRİNCİ ADIM
İşte ablasının devam ettiği hoşluk okuluna gidip gelirken de bu hayaline uzanan yolda birinci adımı atmış oldu. Shayk, o sırada dış imajıyla dikkat çekti. Şimdi 20 yaşındaydı ve böylelikle modelliğe başladı.

Bir mühlet Moskova’da çalışan Shayk, ajanstan Paris’te çalışma teklifi aldı. Aylarca düşünüp kabul etti. Böylelikle bugünkü ömrüne giden yolda birinci adımı da atmış oldu. 

MOSKOVALI İŞ İNSANINDAN RONALDO’YA
Irina Shayk’ın tüm dünya tarafından bilinen birinci romantik ilgisi futbolcu Cristiano Ronaldo ile yaşadığı oldu. Fakat ondan evvel de kendisinden yaşça çok büyük Moskovalı bir işadamı ile yaşadığı aşkı geçmiş periyotta birlikte çalıştığı ajans sahipleri hala hatırlıyor.

‘YANLIŞ VÜCUTTA DOĞMUŞ ÜZERE HİSSEDİYORDUM’
Irina Shayk, bundan iki yıl evvel yaptığı bir açıklamayla gündeme oturmuştu. Bu da aslında yaşadığı kuvvetli çocuklukla ilgili bir durumdu. Shayk, Vogue mecmuasına verdiği bir röportajda “yanlış vücutta dünyaya geldiğini, aslında erkek olması gerektiğini” söylemişti.

Ünlü model tam 14 yaşından bu yana bu türlü hissettiğini kelamlarına eklemişti. Gelin, onun neden bu türlü hissettiğini anlattığı satırları da bir hatırlayalım: “Babam öldüğünde, artık aileme göz kulak olma sırasının bana geldiğini düşündüm. Neden bilmiyorum. Tahminen de daima bir erkek çocuk isteyen babam yüzünden.”

Irina Shayk ile Bradley Cooper’ın tekrar bir ortaya geldiği konuşuluyor.İddialara nazaran bu kere gayeleri, kızları Lea’nın bir kardeşe sahip olması. 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir